Suvamorava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suvamoravë
Сува Морава
Fshat
Vendndodhja
Suvamorava is located in Earth
Suvamorava
Suvamorava (Earth)

Koordinatat: 42°41′11″V 22°3′2″L / 42.68639°V 22.05056°L / 42.68639; 22.05056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 11″ Veri

22° 3′ 2″ Lindje

Suvamoravë (serbisht: Сува Морава/Suva Morrava) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]