Kukavica (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kukavicë
Кукавица
Fshat
Vendndodhja
Kukavicë is located in Serbia
Kukavicë
Kukavicë

Koordinatat: 42°45′12″V 21°58′10″L / 42.75333°V 21.96944°L / 42.75333; 21.96944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1149 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 45′ 12″ Veri

21° 58′ 10″ Lindje

Kukavicë (serbisht: Кукавица/Kukavica) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]