Joci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joc
Јовац
Fshat
Vendndodhja
Joc is located in Serbia
Joc
Joc

Koordinatat: 42°38′14″V 21°59′9″L / 42.63722°V 21.98583°L / 42.63722; 21.98583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 38′ 14″ Veri

21° 59′ 9″ Lindje

Joc (serbisht: Јовац/Jovac) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]