Lepenica (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lepenicë
Лепеница
Fshat
Vendndodhja
Lepenicë is located in Serbia
Lepenicë
Lepenicë

Koordinatat: 42°40′11″V 22°1′49″L / 42.66972°V 22.03028°L / 42.66972; 22.03028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 339 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 11″ Veri

22° 1′ 49″ Lindje

Lepenicë (serbisht: Лепеница/Lepenica) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]