Dupeni i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dupen i Sipërm
Горно Дупени
Fshat
Vendndodhja
Dupen i Sipërm is located in Maqedonia e Veriut
Dupen i Sipërm
Dupen i Sipërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 865 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 3′ 44″ Veri

20° 58′ 31″ Lindje

Popullsia 59 banorë (2002)

Dupen i Sipërm, (maqedonisht: Горно Дупени/Gorno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 59 banorë Maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]