Evlla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Evllë
Евла
Fshat
Vendndodhja
Evllë is located in Maqedonia e Veriut
Evllë
Evllë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 894 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 4′ 30″ Veri

20° 57′ 22″ Lindje

Popullsia 106 banorë (2002)

Evllë, (maqedonisht: Евла/Evla) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 106 banorë Maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]