Ezëreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ezëren
Езерани
Fshat
noform
Vendndodhja
Ezëren is located in Maqedonia e Veriut
Ezëren
Ezëren
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 1′ 41″ Veri

21° 1′ 20″ Lindje

Popullsia 203 banorë (2002)

Ezëren, (maqedonisht: Езерани/Ezerani) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 203 banorë Maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]