Hobøl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hobøl (kthjellim).


Hobøl
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Østfold
Kryeqëndra Elvestad
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Kjell Håvard Jensen (FrP)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°35′V 10°56′L / 59.583°V 10.933°L / 59.583; 10.933 (Hobøl)Koordinatat: 59°35′V 10°56′L / 59.583°V 10.933°L / 59.583; 10.933 (Hobøl)
Sipërfaqja 140 km2
Popullsia 4.504 banorë 2004
Dendësia 32,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Hobøling ose Hobling
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1617
Elvestad is located in Norvegjia
Elvestad
Elvestad
Hobøl – harta_foto
www.hobol.kommune.no

Hobøl është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 140 km² dhe popullsi 4504 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hobøl – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]