Spydeberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Spydeberg (kthjellim).


Spydeberg
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Østfold
Kryeqëndra Spydeberg
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Stein Håland (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°37′V 11°4′L / 59.617°V 11.067°L / 59.617; 11.067 (Spydeberg)Koordinatat: 59°37′V 11°4′L / 59.617°V 11.067°L / 59.617; 11.067 (Spydeberg)
Sipërfaqja 142 km2
Popullsia 4.706 banorë 2004
Dendësia 33,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Speberging
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1870
Spydeberg is located in Norvegjia
Spydeberg
Spydeberg
Spydeberg – harta_foto
www.spydeberg.kommune.no

Spydeberg është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 142 km² dhe popullsi 4706 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]