Østfold

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Østfold (kthjellim).


Østfold
Østfold fylke
—  qark  —
stema_figuraFlag of Østfold.svg
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Kryeqëndra Sarpsborg
Kryekomunari Ole Haabeth
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°20′V 11°20′L / 59.333°V 11.333°L / 59.333; 11.333 (Østfold)Koordinatat: 59°20′V 11°20′L / 59.333°V 11.333°L / 59.333; 11.333 (Østfold)
Sipërfaqja 4.182,2 km2
Popullsia 277.766 banorë 2011
Dendësia 66,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-01

Østfold – Vendndodhja

www.ostfold-f.kommune.no

Østfold është një qarkrajonin ØstlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 4182.2 km² dhe popullsi 277766 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]