Trøgstad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Trøgstad (kthjellim).


Trøgstad
—  komunë  —
stema_figura

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Østfold
Kryeqëndra Skjønhaug
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Tor Melvold (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°39′V 11°20′L / 59.650°V 11.333°L / 59.650; 11.333 (Trøgstad)Koordinatat: 59°39′V 11°20′L / 59.650°V 11.333°L / 59.650; 11.333 (Trøgstad)
Sipërfaqja 204 km2
Popullsia 4.953 banorë 2004
Dendësia 24,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Trøgsting
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1835
Vendndodhja
Skjønhaug is located in Norvegjia
Skjønhaug
Skjønhaug
Trøgstad – harta_foto
www.trogstad.kommune.no

Trøgstad është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 204 km² dhe popullsi 4953 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]