Skiptvet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Skiptvet (kthjellim).


Skiptvet
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Skiptvet

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Østfold
Kryeqëndra Meieribyen
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Svein Olav Agnalt (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°28′V 11°8′L / 59.467°V 11.133°L / 59.467; 11.133 (Skiptvet)Koordinatat: 59°28′V 11°8′L / 59.467°V 11.133°L / 59.467; 11.133 (Skiptvet)
Sipërfaqja 101 km2
Popullsia 3.336 banorë 2004
Dendësia 33,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Skjetving
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0213
Vendndodhja
Meieribyen is located in Norvegjia
Meieribyen
Meieribyen
Skiptvet – harta_foto
www.skiptvet.kommune.no

Skiptvet është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 101 km² dhe popullsi 3336 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]