Rømskog

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rømskog (kthjellim).


Rømskog
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Østfold
Kryeqëndra Rømskog
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Nils Nilssen (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°42′V 11°48′L / 59.700°V 11.800°L / 59.700; 11.800 (Rømskog)Koordinatat: 59°42′V 11°48′L / 59.700°V 11.800°L / 59.700; 11.800 (Rømskog)
Sipërfaqja 183 km2
Popullsia 649 banorë 2004
Dendësia 3,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Rømsking
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1836
Rømskog is located in Norvegjia
Rømskog
Rømskog
Rømskog – harta_foto
www.romskog.kommune.no

Rømskog është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 183 km² dhe popullsi 649 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]