Hoteshova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hoteshovë
Отешево
Fshat
noform
Vendndodhja
Hoteshovë is located in Maqedonia e Veriut
Hoteshovë
Hoteshovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 58′ 60″ Veri

20° 55′ 0″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Hoteshovë, (maqedonisht: Отешево/Oteševo) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]