Ilina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilinë
Илино
Fshat
Vendndodhja
Ilinë is located in Maqedonia e Veriut
Ilinë
Ilinë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 1124 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 8′ 60″ Veri

20° 57′ 32″ Lindje

Ilinë, (maqedonisht: Илино/Ilino) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]