Impericon Never Say Die! Tour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Impericon Never Say Die! Tour është një që prej 2007 mbajtur Turneu Muzikë në Evropa. Promotor është gjermane kompania mënyrë dhe muzikë skenë Impericon. Ka kryesisht grupe muzikore nga skena hardcore në. Por grupet e muzikës nga metalcore, post-hardcore, deathcore, emocore dhe trancecore u rezervuar në disa vitet e fundit. Turneu muzikë zakonisht bëhet në fund të vitit në vend (tetor ose nëntor).

Pjesëmarrje Grupes muzikës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Scott Lewis (Carnifex en Impericon Never Say Die! Tour 2013 en Köln.
Scott Lewis (Carnifex en Impericon Never Say Die! Tour 2013 en Köln.
Chadwick Johnson (Hundredth) en Impericon Never Say Die! Tour 2013 en Köln.
Chadwick Johnson (Hundredth) en Impericon Never Say Die! Tour 2013 en Köln.

2007[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Parkway Drive, Cancer Bats, This Is Hell, The Warriors, Death Before Dishonor, Soldiers, Terror dhe Comeback Kid.[1]

2008[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Unearth, Despised Icon, Architects, Protest the Hero, Whitechapel, Carnifex dhe Parkway Drive.[2]

2009[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

As Blood Runs Black, Horse the Band, Iwrestledabearonce, The Ghost Inside, Oceano, Despised Icon dhe Architects.[3][4]

2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Comeback Kid, War From a Harlots Mouth, Bleeding Through, Emmure, Your Demise, We Came as Romans dhe Parkway Drive.[5]

2011[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vanna, Deez Nuts, The Word Alive, As Blood Runs Black, The Human Abstract dhe Suicide Silence.[6]

2012[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

For the Fallen Dreams, Stick to Your Guns, Obey the Brave, Blessthefall, The Browning, At the Skylines, At Dawn We Rage dhe We Came as Romans.[7]

2013[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

I Killed the Prom Queen, Betraying the Martyrs, Northlane, Hundredth, Hand of Mercy, Carnifex dhe Emmure.[8]

2014[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Terror, Stick to Your Guns, Comeback Kid, More Than a Thousand, Obey the Brave, No Bragging Rights, Capsize[9]

2015[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

The Amity Affliction, Being as an Ocean, Defeater, Cruel Hand, Fit for a King, Burning Down Alaska[10][11]

2016[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Whitechapel, Thy Art is Murder, Carnifex, Obey the Brave, Fallujah, Make Them Suffer, Polar[12]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Impericon Never Say Die! Tour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Metal Hammer (Forum): Imperial Never Say! Die Tour 2007[lidhje e vdekur] (Anglisht/Gjermanisht)
 2. ^ Bloodchamber: Never Say Die! Tour mit Bands für 2008 Arkivuar 21 korrik 2012 tek Archive.today (Gjermanisht)
 3. ^ SLAM alternative music magazine: Imperial Never Say Die! Club Tour 2009 mit DESPISED ICON, ARCHITECTS u.v.m.! (Gjermanisht)
 4. ^ VISIONS: Imperial Never Say Die! - Club Tour 2009 (Gjermanisht)
 5. ^ Powermetal.de: NEVER SAY DIE!-Tour 2010: Bands und Dates
 6. ^ Dark Lord: Stormbringer.at: IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR 2011 - Line Up Changes! (Gjermanisht)
 7. ^ Stormbringer.at: IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR 2012 - Lineup und Dates inkl. Wien Konzert! (Gjermanisht)
 8. ^ Eckart Maronde: Metal.de: Hand Of Mercy ersetzen Rise Of The Northstar Arkivuar 22 tetor 2014 tek Wayback Machine (Gjermanisht)
 9. ^ SOSGermany: Outspoken Magazine: IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR: Bands und Spielplan bekanntgegeben! (Gjermanisht)
 10. ^ Patrick Siegmann: Stageload.de: Impericon Never Say Die! Tour 2015 – Line-Up & Termine Arkivuar 21 korrik 2016 tek Wayback Machine (Gjermanisht)
 11. ^ SLAM magazine: SLAM presents: Impericon Never Say Die! Tour 2015 (Gjermanisht)
 12. ^ Allschools Network: ALLSCHOOLS PRÄSENTIERT: IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR 2016 (Gjermanisht)