Jump to content

Islami në Andorra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Andorra është një vend me shumicë të krishterë, me Islamin që është një fe e pakicës. Sipas Raportit të SHBA-së për Lirinë Fetare të vitit 2006, aktualisht në Andorra jetojnë rreth 2000 afrikano-veriorë (nga një popullsi totale prej 72,000) dhe ata janë grupi më i madh mysliman në vend. Islami në Evropë

  90%-95% Kosova

  1%-2% Kroacia, Irlanda, Ukraina

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]