Kërveni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërven
Кривени
Fshat
Vendndodhja
Kërven is located in Maqedonia e Veriut
Kërven
Kërven
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 1004 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 8′ 25″ Veri

21° 1′ 26″ Lindje

Popullsia 27 banorë (2002)

Kërven, (maqedonisht: Кривени/Kriveni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 27 banorë Maqedonas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]