Kantoni Annecy-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Annecy-Nord-Est
Annecy-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Arrondissement Annecy
Kryeqëndra Annecy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2 km2
Popullsia 19.540 banorë 1999
Dendësia 9.770 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Annecy-Nord-Est (frëngjisht: Canton d'Annecy-Nord-Est) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Annecy. Ka sipërfaqe 2km2 dhe popullsi 19540 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Annecy-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]