Kantoni Thônes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Thônes
Canton de Thônes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Arrondissement Annecy
Kryeqëndra Thônes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 298,53 km2
Popullsia 13.502 banorë 1999
Dendësia 45,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Thônes (frëngjisht: Canton de Thônes) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thônes. Ka sipërfaqe 298.53km2 dhe popullsi 13502 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thônes aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]