Kantoni Alby-sur-Chéran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Alby-sur-Chéran
Alby-sur-Chéran
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Arrondissement Annecy
Kryeqëndra Alby-sur-Chéran
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 96,98 km2
Popullsia 9.943 banorë 1999
Dendësia 102,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Alby-sur-Chéran (frëngjisht: Canton d'Alby-sur-Chéran) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alby-sur-Chéran. Ka sipërfaqe 96.98km2 dhe popullsi 9943 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Alby-sur-Chéran aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Jean-Claude Martin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]