Kantoni Thonon-les-Bains-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Thonon-les-Bains-Est
Thonon-les-Bains-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Arrondissement Thonon-les-Bains
Kryeqëndra Thonon-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 110 km2
Popullsia 20.138 banorë 2008
Dendësia 183,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7427

Kantoni Thonon-les-Bains-Est (frëngjisht: Canton de Thonon-les-Bains-Est) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thonon-les-Bains. Ka sipërfaqe 110km2 dhe popullsi 20138 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thonon-les-Bains-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]