Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine
Canton de Case-Pilote-Bellefontaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Saint-Pierre (Martinique)
Kryeqëndra Le Carbet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 30,33 km2
Popullsia 5.935 banorë 2009
Dendësia 195,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97205
Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine – harta_foto

Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine (frëngjisht: Canton de Case-Pilote-Bellefontaine) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Carbet. Ka sipërfaqe 30.33km2 dhe popullsi 5935 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Félix Ismain

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]