Kantoni Schœlcher-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Schœlcher-2
Canton de Schœlcher-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Fort-de-France
Kryeqëndra Schœlcher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.552 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97248

Kantoni Schœlcher-2 (frëngjisht: Canton de Schœlcher-2) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Schœlcher. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9552 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Schœlcher-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Fred Derné

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]