Kantoni Fort-de-France-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Fort-de-France-5
Canton de Fort-de-France-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Fort-de-France
Kryeqëndra Fort-de-France
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.001 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97237

Kantoni Fort-de-France-5 (frëngjisht: Canton de Fort-de-France-5) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fort-de-France. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6001 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Fort-de-France-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008 - 2014 - Patrick Flériag

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]