Kantoni Gros-Morne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gros-Morne
Canton de Gros-Morne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement La Trinité
Kryeqëndra Gros-Morne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 54,25 km2
Popullsia 10.686 banorë 2009
Dendësia 196,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97215
Kantoni Gros-Morne – harta_foto

Kantoni Gros-Morne (frëngjisht: Canton de Gros-Morne) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gros-Morne. Ka sipërfaqe 54.25km2 dhe popullsi 10686 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gros-Morne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Raphaël Vaugirard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]