Kantoni Basse-Pointe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Basse-Pointe
Canton de Basse-Pointe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement La Trinité
Kryeqëndra Basse-Pointe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 27,95 km2
Popullsia 3.764 banorë 2009
Dendësia 134,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97203
Kantoni Basse-Pointe – harta_foto

Kantoni Basse-Pointe (frëngjisht: Canton de Basse-Pointe) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Basse-Pointe. Ka sipërfaqe 27.95km2 dhe popullsi 3764 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Basse-Pointe aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - André Charpentier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]