Kantoni Rivière-Salée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rivière-Salée
Canton de Rivière-Salée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Le Marin
Kryeqëndra Rivière-Salée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 39,38 km2
Popullsia 12.945 banorë 2009
Dendësia 328,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97225
Kantoni Rivière-Salée – harta_foto

Kantoni Rivière-Salée (frëngjisht: Canton de Rivière-Salée) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rivière-Salée. Ka sipërfaqe 39.38km2 dhe popullsi 12945 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rivière-Salée aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Sylvia Saithsoothane

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]