Kantoni Schœlcher-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Schœlcher-1
Canton de Schœlcher-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Fort-de-France
Kryeqëndra Schœlcher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.610 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97233

Kantoni Schœlcher-1 (frëngjisht: Canton de Schœlcher-1) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Schœlcher. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11610 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Schœlcher-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Yolène Largen-Marine

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]