Kantoni Fort-de-France-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Fort-de-France-3
Canton de Fort-de-France-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Fort-de-France
Kryeqëndra Fort-de-France
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.701 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97211

Kantoni Fort-de-France-3 (frëngjisht: Canton de Fort-de-France-3) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fort-de-France. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3701 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Fort-de-France-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011 - 2014 - Johnny Hajjar

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]