Kantoni L'Ajoupa-Bouillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Ajoupa-Bouillon
Canton de L'Ajoupa-Bouillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement La Trinité
Kryeqëndra L'Ajoupa-Bouillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12,3 km2
Popullsia 1.723 banorë 2009
Dendësia 140,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97201
Kantoni L'Ajoupa-Bouillon – harta_foto

Kantoni L'Ajoupa-Bouillon (frëngjisht: Canton de L'Ajoupa-Bouillon) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Ajoupa-Bouillon. Ka sipërfaqe 12.3km2 dhe popullsi 1723 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Ajoupa-Bouillon aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Maurice Bonté

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]