Kantoni Macouba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Macouba
Canton de Macouba
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement La Trinité
Kryeqëndra Macouba
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 33,53 km2
Popullsia 1.917 banorë 2009
Dendësia 57,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97218
Kantoni Macouba – harta_foto

Kantoni Macouba (frëngjisht: Canton de Macouba) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Macouba. Ka sipërfaqe 33.53km2 dhe popullsi 1917 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Macouba aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Joachim Bouquety

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]