Kantoni Chamoux-sur-Gelon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chamoux-sur-Gelon
Canton de Chamoux-sur-Gelon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Chambéry
Kryeqëndra Chamoux-sur-Gelon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 66,7 km2
Popullsia 3.844 banorë 1999
Dendësia 57,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7312

Kantoni Chamoux-sur-Gelon (frëngjisht: Canton de Chamoux-sur-Gelon) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chamoux-sur-Gelon. Ka sipërfaqe 66.7km2 dhe popullsi 3844 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chamoux-sur-Gelon aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]