Kantoni Lanslebourg-Mont-Cenis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lanslebourg-Mont-Cenis
Canton de Lanslebourg-Mont-Cenis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kryeqëndra Lanslebourg-Mont-Cenis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 618,8 km2
Popullsia 2.574 banorë 1999
Dendësia 4,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7316

Kantoni Lanslebourg-Mont-Cenis (frëngjisht: Canton de Lanslebourg-Mont-Cenis) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lanslebourg-Mont-Cenis. Ka sipërfaqe 618.8km2 dhe popullsi 2574 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lanslebourg-Mont-Cenis aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]