Kantoni Modane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Modane
Canton de Modane
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kryeqëndra Modane
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,9 km2
Popullsia 6.547 banorë 1999
Dendësia 28,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7317

Kantoni Modane (frëngjisht: Canton de Modane) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Modane. Ka sipërfaqe 230.9km2 dhe popullsi 6547 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Modane aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]