Kantoni Beaufort-sur-Doron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaufort-sur-Doron
Canton de Beaufort-sur-Doron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Albertville
Kryeqëndra Beaufort-sur-Doron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 266,7 km2
Popullsia 4.624 banorë 2008
Dendësia 17,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7306

Kantoni Beaufort-sur-Doron (frëngjisht: Canton de Beaufort-sur-Doron) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaufort-sur-Doron. Ka sipërfaqe 266.7km2 dhe popullsi 4624 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaufort-sur-Doron aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]