Kantoni Yenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Yenne
Canton de Yenne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Chambéry
Kryeqëndra Yenne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,3 km2
Popullsia 5.683 banorë 1999
Dendësia 43,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7329

Kantoni Yenne (frëngjisht: Canton de Yenne) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Yenne. Ka sipërfaqe 131.3km2 dhe popullsi 5683 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Yenne aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]