Kantoni Grésy-sur-Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grésy-sur-Isère
Canton de Grésy-sur-Isère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Albertville
Kryeqëndra Grésy-sur-Isère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 104,9 km2
Popullsia 8.647 banorë 2008
Dendësia 82,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7315

Kantoni Grésy-sur-Isère (frëngjisht: Canton de Grésy-sur-Isère) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grésy-sur-Isère. Ka sipërfaqe 104.9km2 dhe popullsi 8647 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grésy-sur-Isère aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]