Kantoni Sierentz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Sierentz
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.948

Kantoni Sierentz (frëngjisht: Canton de Sierentz) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sierentz. Ka sipërfaqe 147.3km2 dhe popullsi 22948 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sierentz aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]