Kantoni Mulhouse-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mulhouse-Est
Canton de Mulhouse-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Mulhouse
Kryeqëndra Mulhouse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.502 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 29

Kantoni Mulhouse-Est (frëngjisht: Canton de Mulhouse-Est) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mulhouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29502 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Mulhouse-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]