Kantoni Mulhouse-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mulhouse-Nord
Canton de Mulhouse-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Mulhouse
Kryeqëndra Mulhouse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 32.990 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 16

Kantoni Mulhouse-Nord (frëngjisht: Canton de Mulhouse-Nord) është një KantonDepartamentin Haut-Rhin, Rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mulhouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32990 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mulhouse-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]