Kantoni Ferrette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ferrette
Canton de Ferrette
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Altkirch
Kryeqëndra Ferrette
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,73 km2
Popullsia 14.169 banorë 2009
Dendësia 66,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7

Kantoni Ferrette (frëngjisht: Canton de Ferrette) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ferrette. Ka sipërfaqe 212.73km2 dhe popullsi 14169 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ferrette aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]