Kantoni Colmar-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Colmar-Nord
Canton de Colmar-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Colmar
Kryeqëndra Colmar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 66,5 km2
Popullsia 25.896 banorë 2009
Dendësia 389,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4

Kantoni Colmar-Nord (frëngjisht: Canton de Colmar-Nord) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Colmar. Ka sipërfaqe 66.5km2 dhe popullsi 25896 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Colmar-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]