Kantoni Neuf-Brisach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuf-Brisach
Canton de Neuf-Brisach
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Colmar
Kryeqëndra Neuf-Brisach
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 157,04 km2
Popullsia 16.983 banorë 2009
Dendësia 108,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 19

Kantoni Neuf-Brisach (frëngjisht: Canton de Neuf-Brisach) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuf-Brisach. Ka sipërfaqe 157.04km2 dhe popullsi 16983 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuf-Brisach aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]