Kantoni Soultz-Haut-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soultz-Haut-Rhin
Canton de Soultz-Haut-Rhin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Guebwiller
Kryeqëndra Soultz-Haut-Rhin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 101,5 km2
Popullsia 23.188 banorë 2009
Dendësia 228,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 24

Kantoni Soultz-Haut-Rhin (frëngjisht: Canton de Soultz-Haut-Rhin) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soultz-Haut-Rhin. Ka sipërfaqe 101.5km2 dhe popullsi 23188 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soultz-Haut-Rhin aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]