Leskoveci (Resnjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leskovec
Лескоец
Fshat
noform
Vendndodhja
Leskovec is located in Maqedonia e Veriut
Leskovec
Leskovec
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 887 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 57′ 0″ Veri

20° 52′ 60″ Lindje

Popullsia 12 banorë (2002)

Leskovec, (maqedonisht: Лескоец/Leskoec) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 12 banorë Maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]