Loreka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lorekë
Лева Река
Fshat
Vendndodhja
Lorekë is located in Maqedonia e Veriut
Lorekë
Lorekë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 1100 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 9′ 31″ Veri

21° 0′ 22″ Lindje

Popullsia 60 banorë (2002)

Lorekë, (maqedonisht: Лева Река/Leva Reka) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 60 banorë nga të cilët 59 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]