Lubonja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubonjë
Љубојно
Fshat
Vendndodhja
Lubonjë is located in Maqedonia e Veriut
Lubonjë
Lubonjë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 1266 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 53′ 39″ Veri

21° 8′ 27″ Lindje

Popullsia 134 banorë (2002)

Lubonjë, (maqedonisht: Љубојно/Ljubojno) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 186 banorë nga të cilët 10 ishin Shqiptarë, 175 Maqedonas dhe 1 Vleh.[1]

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]