Lubonja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Lubonjë is located in
Lubonjë
Lubonjë ()
Emri: Lubonjë
Komuna: Komuna e Resnjës
Krahina etnografike/ gjeografike: Prespë e Madhe
Popullsi: 134 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 1266m
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: 40° 53' 39 veri
Gjatësia gjeografike: 21° 8' 27 lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Lubonjë, (Maqedonisht: Љубојно /Ljubojno) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 186 banorë nga të cilët 10 ishin Shqiptarë, 175 Maqedonas dhe 1 Vleh.[1]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Galeria[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]