Nakoleci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nakolec
Наколец
Fshat
noform
Vendndodhja
Nakolec is located in Maqedonia e Veriut
Nakolec
Nakolec
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 856 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 53′ 36″ Veri

21° 6′ 26″ Lindje

Popullsia 262 banorë (2002)

Nakolec, (maqedonisht: Наколец/Nakolec) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 262 banorë nga të cilët 158 ishin Shqiptarë, 81 Maqedonas, 15 Rom dhe 8 tjetër.[1]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]