Perova e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perovë e Poshtme
Долно Перово
Fshat
noform
Vendndodhja
Perovë e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Perovë e Poshtme
Perovë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 838 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 0′ 51″ Veri

20° 59′ 22″ Lindje

Popullsia 175 banorë (2002)

Perovë e Poshtme, (maqedonisht: Долно Перово/Dolno Perovo) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 175 banorë maqedonë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]